НПП КРАКОВ


Пожар НПЗ в Смоленскій області. РФ заявила що його атакувало вісім дронів

Українські безпілотники вдарили по об’єктах у Смоленській та Липецькій областях Росії. В Смоленскій області РФ горить місцевий НПЗ.

Архівне фото за березень 2024. Пожежа після попадання дрона на нафтовому терміналі “Новатек” 

Росіяни повідомили про пожежі після влучання дронів на “паливно-енергетичних об’єктах” та про “падіння безпілотника” у промисловій зоні.

“Наш регіон знову перебуває під атакою українських БПЛА”,— написав у телеграмі смоленський губернатор Василь Анохін. Він повідомив про загоряння на паливно-енергетичних об’єктах у двох районах – Смоленському та Ярцевському.

Практично одночасно про атаку безпілотника оголосив губернатор Липецької області Росії Ігор Артамонов.

Над нафтобазою у селі Раздорово, що за 20 км від Смоленська, видно заграву та дим.

Перший вибух пролунав о 3:15 ночі. Через 15 хвилин пролунав ще один вибух, після цього в районі промислового об’єкту з’явилася заграва та дим. Вже близько четвертої ранку було чути ще кілька гучних вибухів.

Міноборони РФ повідомило, що їхнє ППО нібито знищило вісім українських БПЛА над територіями Курської, Білгородської, Воронезької та Смоленської областей.

Джерела ВВС повідомляють, що удар по двом нафтобазам у Смоленській області завдали дрони СБУ. На цих об’єктах компанії “Роснефть” зберігали та перекачували паливо-мастильні матеріали.

“СБУ продовжує ефективно нищити військову інфраструктуру та логістику, які забезпечують паливом російську армію в Україні. Ці об’єкти є і залишатимуться нашими абсолютно законними цілями”, – зазначило джерело.

Удари по НПЗ. Що вони дають?

нпз

АВТОР ФОТО,ВВС

Атаки українських безпілотників на російські нафтопереробні заводи і нафтобази посилились з початку року.

Тільки у березні дрони атакували такі об’єкти РФ щонайменше 14 разів. Ці удари вивели з ладу частину обладнання НПЗ. Виробництво бензину в Росії впало, а ціни на нього почали зростати.

Згідно з підрахунками Reuters, станом на кінець березня, близько 14% російських нафтопереробних потужностей виведено з ладу через атаки дронів.

Серед значних нападів безпілотників були удари по нижегородському НПЗ “Лукойлу” — четвертому за величиною НПЗ Росії. Це зупинило його найбільшу установку первинної переробки, що вдвічі знизило потужності заводу, писало російське видання “Коммерсант”.

Також одна з найбільших атак була по рязанському НПЗ “Роснефти”. Це спричинило пожежі на двох установках переробки нафти, на які припадає 70% потужності заводу.

Куйбишевський НПЗ “Роснефти” під Самарою вимушено зупиняв свою роботу після атаки, повідомляли два джерела Reuters.

Росія, яка є одним з найбільших експортерів нафти, змушена збільшити імпорт бензину з Білорусі, щоб упоратися з ризиком дефіциту на внутрішньому ринку, писало агентство Reuters з посиланням на чотири джерела у промисловості та торгівлі.

Російська влада звинувачує в ударах Україну.

Українська влада у кожному окремому випадку офіційно не бере на себе відповідальності за ці атаки, але й не заперечує своєї причетності.

Если вы считаете, что эта заметка была вам полезна и вас заинтересовала, тогда делитесь и пишите комментарии.

Добавить комментарий