Польські фермери, які протестують проти нещодавнього рішення Єврокомісії продовжити безмитну торгівлю з Україною до 2025 року, а також проти політики Європейського Союзу Green Deal, розпочали страйк по всій території країни з блокуванням трас державного та обласного значення, автошляхів, пунктів пропуску на кордоні з Україною та міст.

Про це пише НВП КРАКОВ з посиланням на ЦТС .

Зокрема, фермери активізували акцію протесту на прикордонному переході в Дорогуську – до 18:00 не пропускатимуть жодну вантажівку, яка прямуватиме в бік України. “Це наша форма протесту. Ідея в тому, щоб протест був більш відчутним. Ми ще чекаємо, що з нами поговорять”, – кажуть страйкарі.

апрол

GGxCgdxWAAAF0LR

GGxCgdyW8AAQMOT

Голова OPZZ Farmers and Agricultural Organizations зазначив, що мета вівторкового протесту фермерів, які, зокрема, блокують швидкісні магістралі і автодороги, – виконання урядом країни трьох вимог – припинення неконтрольованого імпорту сільськогосподарської продукції з України, скасування політики Європейського Союзу Green Deal та збереження хутрового тваринництва в Польщі.

Зазначається, що на Підкарпатті, окрім прикордонних переходів, може бути заблокований перевантажувальний термінал LHS у Дурді.

Як повідомила Генеральна дирекція національних доріг і автомагістралей, у Куявсько-Поморському воєводстві заблоковані з’їзди та в’їзди на автомагістраль А1. Національні дороги країни також заблоковані в багатьох точках.

У Померанії поліцейські направляють автотранспорт на об’їзні шляхи траси S7, яку перекрили страйкарі. Перекрито також центр Гданська.

Центр управління кризовими ситуаціями міста Познань повідомляє, що через протести фермерів заблоковано розв’язку Познань-Коморники та розв’язку Познань-Лавіца.

У Сілезькому воєводстві з’явилися трактори, які сповільнюють рух в районі Ченстохови. Біля Кракова через протест фермерів перекрити автомагістралі А4 та національна траса № 44 у напрямку Освенціма.

У Західнопоморському воєводстві фермери планують заблокувати національну трасу №10.

ффф

ппп

ййй