НПП КРАКОВ


Конгрес США виділив $60 млрд Україні на війну проти Росії. Коли зброя поїде Києву

Сенат США слідом за Палатою представників (обидві є палатами Конгресу) затвердив виділення Україні військової та фінансової допомоги на понад 60 мільярдів доларів.

“За” проголосували 79 сенаторів, а “проти” – 18.

Президент Джо Байден раніше анонсував, що без зволікань підпише закон, а Пентагон обіцяв, що швидко – протягом кількох днів – надішле Україні перші партії зброї.

ЗМІ США навіть повідомили, що більша частина зброї для першого пакету вже перебуває у Польщі та Німеччині й швидко заїде до України. Перший пакет може вартувати мільярд доларів.

Вже зрозуміло, що Україна швидко отримає далекобійні ракети ATACAMS, про що напередодні заявив президент Володимир Зеленський після розмови з Байденом.

Володимир Зеленський раніше натякнув, що через зволікання з допомогою від США Україна втратила Авдіївку, але тепер отримає змогу захистити важливе місто Часів Яр.

Пакет допомоги Україні у США заблокували ще на початку жовтня 2023 року.

Ще деякий час США могли надавати Україні невеликі партії військової підтримки. Але вже навесні стало зрозуміло, що без американських грошей та зброї Київ опинився у критичній ситуації, на фронті тим часом виник величезний дефіцит.

По матеріалам BBC NEWS Україна

Если вы считаете, что эта заметка была вам полезна и вас заинтересовала, тогда делитесь и пишите комментарии.

Добавить комментарий