Ввечері 9 листопада в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України повідомили, що через протестні дії польських перевізників поблизу українського кордону, з обох боків заблоковано рух близько 20 тис. транспортних засобів, повідомляє НВП КРАКОВ з посиланням на ЦТС.

На цьому тлі очільник міністерства Олександр Кубраков обговорив ситуацію з міністром інфраструктури Польщі Анджеєм Адамчиком. Саме до цього польського відомства були висунуті вимоги з боку протестувальників.

“Україна з повагою ставиться до права на протест та готова до конструктивного діалогу для вирішення ситуації. Про це ми неодноразово наголошуємо на всіх рівнях. Разом з тим зазначимо, блокування кордону польськими протестувальниками порушує логістичні шляхи, що вже впливає як на економіку України, так і Європейського Союзу.

Ключове – жодні зміни чи скасування Угоди про лібералізацію не обговорюється”, – відзначили в Мінвідновлення.

Раніше голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафа Найєм заявив, що вимоги польських перевізників повернути дозвільну систему для українських автоперевізників є безперспективними. Це обумовлено тим, що Угоду про лібералізацію вантажних перевезень автомобільним транспортом було ратифіковано всіма членами ЄС і підписано між Європейським союзом та Україною, а не з окремими країнами-членами.