НПП КРАКОВ


ЗСУ роззброюють окупантів — огляд  ВПК РФ (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: zsu.gov.ua

До 2022 року Росія посідала друге місце у світі за обсягом експорту озброєнь, поступаючись США у 2,5 раза. Ракет, танків, снарядів та іншої зброї російській армії вистачало для активних дій першого року повномасштабної війни проти України. Але запаси Кремля виснажуються. Експерти посилаються на статистику: якщо навесні 2022-го російська армія за добу випускала по 60 тис. снарядів, то зараз — близько 10 тис., повідомляє НВП КРАКОВ з посиланням на  FREEДОМ.

“Темпи нинішньої війни такі, що цих ресурсів для російської армії критично не вистачає. Чому? Тому що перед початком повномасштабної російської агресії на базах в арсеналах було приблизно 14 млн снарядів. Станом на сьогодні росіяни використали понад 10 млн цих снарядів. Те, що залишилося на складах, потребує певних ремонтних та регламентних робіт, що відповідно не забезпечує всіх потреб російської окупаційної армії. Саме тому вони змушені йти на уклін та випрошувати ці снаряди в уряду Ісламської Республіки Іран, у Північної Кореї”, — коментує військовий експерт Владислав Селезньов.

З серпня 2023 року КНДР передала Росії близько мільйона артилерійських снарядів. Північна Корея навіть надіслала до РФ радників, які надають рекомендації щодо використання цих боєприпасів. Іран також продовжує постачання озброєння країні-агресору. У Міноборони України повідомили, що 10 січня 2024 року з Тегерана до Росії прибув новий вантажний літак, на якому могли бути безпілотники “Шахед”.

“Відома офіційна співпраця і на початку повномасштабного вторгнення з Білоруссю: щодо постачання певної номенклатури озброєння, і снарядів, і ремонту техніки. Але загалом країн, урядів, які офіційно готові підтримувати державу-агресора, державу-терориста і режим Путіна, Російську Федерацію, мається на увазі, — їх мало. Навіть найближчі соратники привселюдно уникають такої підтримки та намагаються уникати підтвердження цього”, — констатував представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов в ефірі марафону “Єдині новини”.

Розвивати військово-промисловий комплекс в умовах санкцій та кадрового голоду Росії все складніше. Низька якість матеріалів, дефіцит компонентів та нестача кваліфікованих співробітників значно ускладнюють процес.

“Технологічні можливості російського ВПК не є безрозмірними. Вже зараз російська оборонка відчуває брак верстатів із числовим програмним управлінням. Їй критично не вистачає певних елементів обладнання, техніки, елементних баз, які дозволяють перетворювати зброю на сучасну, високотехнологічну і, відповідно, високоточну, тому я думаю, що росіяни мають певні проблеми”, — заявив військовий експерт Владислав Селезньов.

У ГУР зазначають: найбільші складнощі в агресора виникли з розробкою високотехнологічного озброєння. Пострадянська технічна база дозволяє продовжувати випуск старих зразків, але і їх — у меншій кількості, ніж до початку повномасштабної війни Росії проти України.

Читайте також: “Демілітаризацію” виконано: як через напад Росії українська армія стала однією з найсильніших (ВІДЕО)

Нагадаємо, за даними Генерального штабу Збройних сил України станом на сьогодні, 13 січня, російська армія втратила у війні проти України понад 6 тис. танків та понад 11 тис. бойових броньованих машин, 8,7 тис. артилерійських систем, 329 літаків, 324 вертольоти, 23 надводні судна і навіть один підводний човен. Тисячами вимірюється кількість іншої втраченої агресором техніки.

Если вы считаете, что эта заметка была вам полезна и вас заинтересовала, тогда делитесь и пишите комментарии.

Добавить комментарий