Місцеві громади можуть закуповувати системи РЕБ у цивільних виробників для протидії російським БПЛА і ракетам ,  повідомляє НВП КРАКОВ з посиланням на УНІАН.

Таку думку висловив речник Повітряних сил Юрій Гнат в ефірі телемарафону. “Це стандартна практика. У нас є підприємства, які давно цим займаються. Зараз чимало цивільних підприємств долучені до виготовлення систем РЕБ”, – розповів він.

Ігнат уточнив, що в даний час в цьому напрямку ведеться активна робота і такі РЕБ можуть закуповувати місцеві громади. “Зброю ж не купиш – стрілецьку, гармати, і ППО не купиш, але системи РЕБ, зокрема цивільних виробників, якщо вони робочі, їх треба перевіряти – це допомагає зберегти життя. І від дронів працює РЕБ, і може впливати на засоби повітряного нападу противника. Ракета може бути відведена, не долетіти до своєї цілі”, – пояснив Ігнат і додав, що така “робота вже проводиться”.

“Сьогодні керівники деяких компаній вже думають про свій захист, захист своїх об’єктів. Це вже робиться… За цим майбутнє. Не потрібно витрачати дорогі ракети, якщо можна таким чином зупинити ворога”, – сказав речник Повітряних сил.

Атаки окупантів на Україну

З початку грудня 2023 року окупанти розпочали масовані дронові атаки, які практикували майже щоночі. А 29 грудня росіяни завдали масованого ракетного удару по великих містах України, в тому числі по столиці. В результаті удару по складу в Києві загинули понад 30 осіб.

А 2 січня росіяни знову масовано атакували Україну ракетами.

Вас також можуть зацікавити новини: