Про це пише ЦТС з посиланням на інформацію Європарламента.

Зокрема, схвалено пропозицію про продовження тимчасового призупинення імпортних мит і квот на експорт української сільськогосподарської продукції до ЄС ще на один рік, з 6 червня 2024 року до 5 червня 2025 року, щоб підтримати Україну в умовах триваючої загарбницької війни росії.

Рішення ухвалене 26 голосами, 10 членів комітету висловилися проти, 1 утримався.

“Законодавство уповноважує Комісію вживати будь-яких необхідних заходів у разі значних збоїв на ринку ЄС або на ринках однієї чи кількох країн ЄС через український імпорт. Він також передбачає екстрене гальмування для особливо чутливих сільськогосподарських продуктів, а саме птиці, яєць і цукру, тобто якщо імпорт цих продуктів перевищить середні обсяги 2022 і 2023 років, мита будуть знову введені”, – йдеться в повідомленні.

“Розширення торговельних заходів ЄС забезпечить Україні можливість продовжувати експортувати свою сільськогосподарську продукцію до ЄС. У той же час, пропозиція містить пункти, які гарантують, що наші фермери не будуть перевантажені раптовим сплеском імпорту. Комісія зможе знову запровадити мита або вжити будь-яких інших необхідних заходів, якщо визнає, що імпорт певних продуктів спричиняє порушення ринку. Це хороший баланс між продовженням нашої життєво важливої ​​підтримки України та необхідним захистом наших ринків”, – зазначила Сандра Калніете, доповідач з питань України.

Очікується, що Європарламент проголосує за позицію в першому читанні під час пленарного засідання наступного тижня.

ВИДЕО